Widelands Build 17 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Widelands Build 17

Program properties
Rozmiar 117.19 MB
Wydawca
Strona internetowa http://wl.widelands.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.6.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 108

Opis wydawcy

Widelands jest grą strategiczną czasu rzeczywistego opartą na open source, w której gracz wciela się w przywódcę niewielkiej grupy osadników, i ma za zadanie stworzyć ogromne królestwo z prawdziwego zdarzenia, wgniatając konkurencję w ziemię. Jest ona luźną adaptacją rozwiązań zastosowanych w serii Settlers niemieckiego studia Blue Byte.

Gra pozwala graczowi na daleko idące dostosowanie trybu rozgrywki do swoich wymagań, jak i zmaganie się z przeciwnikami komputerowymi, jak i z tymi z krwi i kości za pomocą rozbudowanego trybu wieloosobowego. Rozgrywka może toczyć się na czterech różnych mapach (Greenland, Winterland, Blackland i Desert, czyli Niziny, Tereny Zimowe, Wulkaniczne Pustkowia i Pustynia), zaś gracze mogą kontrolować jeden z trzech typów plemion: Imperium, Barbarzyńców oraz Atlantydów, każdy z nieco innymi rozwiązaniami i wymagających innego podejścia do gry. Rozgrywka w znacznej mierze skupia się na ekonomicznych aspektach tworzenia królestwa i wymaga planowego podejścia do rozbudowy, jak i organizacji tras transportowych. Oczywiście, starcia wojskowe również pojawiają się w grze i odgrywają istotną rolę, jednak są w znacznej mierze zautomatyzowane, bez wpływu gracza na ich przebieg (poza wyznaczaniem celów ataku). Integralną częścią całości jest edytor map pozwalający na tworzenie nowych map i całych kampanii.

Interfejs programu jest bardzo prosty i oparty w pełni na rozwiązaniach zastosowanych w Settlers. Jest to o tyleż dobre, że każdy gracz, który docenił serię Settlers, także doceni Widelands i bardziej rozbudowaną rozgrywkę.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone