Synfig 0.64.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Synfig 0.64.0

Program properties
Rozmiar 28.32 MB
Wydawca
Strona internetowa http://synfig.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.7.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 136

Opis wydawcy

Program Synfig Studio jest darmowym, open source'owym programem do edycji dwuwymiarowej grafiki. Program oferuje potężną i wysoce wydajną funkcjonalność połączoną z łatwym w użyciu interfejsem, dzięki czemu jest to program uniwersalny i zaspokoi potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie animacji w 2D.

Program pozwala na tworzenie animacji przy mniejszym nakładzie sił i czasu, w porównaniu z innymi programami tego typu. Dzięki wykorzystaniu zarówno bitmap, jak i grafiki wektorowej, pozwala na tworzenie animacji za pomocą częściowej automatyzacji procesu, bez potrzeby stosowania animacji poklatkowej. Jest to możliwe dzieki zastosowaniu szeregu zaawansowanych technologicznie funkcji, jak wykorzystanie w przeważającej większości wektorowych elementów, dzięki czemu np. przy zmianie docelowej rozdzielczości projektu, jedynie importowane obrazy rastrowe ulegną pikselizacji. Dodatkowo, wszystkie kluczowe klatki animacji są automatycznie wygładzane przez program, niezależnie od decyzji użytkownika. Program pozwala także na użycie tzw. matematyki floating-point w kalkulowaniu wyglądu obrazu, przez co animacje mogą wykorzystać znacznie szerszą paletę oświetlenia i osiągnięcie lepiej wyglądających efektów świetlnych, kompozycji koloru i efektu HDR.

Program jest przy tym, jak wspomniano, bardzo przyjazny dla użytkownika. Logicznie, hierarchicznie ułożony interfejs najlepiej sprawdza się w rękach autora wyposażonego w tablet, dzięki któremu doskonała kontrola nad obrazem bardzo szybko przerodzi się w doskonałe rezultaty pracy i świetnie wyglądającą animację. Nawet początkujący animatorzy znajdą coś dla siebie w programie, szczególnie biorąc pod uwagę jego przyjazny interfejs i architekturę.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone