OpenSong 2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

OpenSong 2.1

Program properties
Rozmiar 9.28 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.opensong.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.8.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 197

Opis wydawcy

Program OpenSong jest uniwersalnym narzędziem skierowanym do wszystkich użytkowników potrzebujących programu potrafiącego szybko i bezproblemowo wyświetlać slajdy zawierające teksty piosenek, nuty i inne elementy niezbędne dla każdego muzyka. Jest to aplikacja stworzona pierwotnie do umożliwienia bezproblemowego korzystania z projektorów kościelnych, jednak jest ona uniwersalna i można ją wykorzystać do każdego rodzaju muzyki.

Idea programu powstała w momencie, gdy autor nie był w stanie znaleźć programu odpowiadającego jego wymaganiom: PowerPoint był zbyt niewygodny w użyciu i uniemożliwiał szybkie przełączanie się między piosenkami, zaś płatne programy były zbyt drogie jak na wymaganą funkcjonalność i się po prostu nie opłacały. Stąd powstał OpenSong. Jako wolne oprogramowanie, jest on całkowicie bezpłatny, a przy tym znakomity. Pozwala on na automatyczne zapisywanie nut, włącznie z odpowiednim kluczem i możliwością konwertowania ich do nowych kluczy, drukowanie stworzonych już nut, dostosowywanie wyświetlanego tekstu poprzez ustawienia rozmiarów fontów, ich typu i innych dodatkowych elementów, jak pogrubienie, italiki, podkreślenie i tak dalej. Program pozwala także na bieżące śledzenie właściwości właśnie wyświetlanej piosenki, od tak podstawowych elementów jak tytuł czy autor, po bardziej specjalistyczne dane, jak tempo, sygnatura czasowa, temat, z dodatkową możliwością określenia własnych pól informacyjnych.

Program jest przy tym opatrzony bardzo wygodnym i przejrzystym interfejsem, pozwalającym na wykorzystanie w pełni jego funkcjonalności, niezależnie od tego, czy jest ona związana z wyświetlaniem piosenek, czy bardziej skomplikowaną prezentacją.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone