Solar Model 2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Solar Model 2.1

Program properties
Rozmiar 6.45 MB
Wydawca
Strona internetowa http://solarmodel.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 12.8.2011
System
  • Windows ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 198

Opis wydawcy

Program Solar Model jest znakomitą pomocą naukową dla każdego pasjonata astronomii, a szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich. Pozwala on na dokładne zapoznanie się z budową naszego systemu słonecznego, jak i przyjrzenie się temu, jak wygląda on z perspektywy różnych planet i księżyców Układu Słonecznego.

Program pozwala na przyglądanie się ruchom układu słonecznego w czasie rzeczywistym z możliwością przypisania kamery do dowolnego wybranego przez nas punktu. Program wyświetla elementy układu słonecznego precyzyjnie i dokładnie i pozwala się na zapoznanie z każdą jego częścią. Swego rodzaju dodatkami są takie funkcje jak linijka, pozwalająca na przeanalizowanie odległości pomiędzy wybranymi punktami układu słonecznego i galaktyki, jak i podgląd orbit planet i ich wyglądu na tle słońca. Oczywiście, na rzecz przejrzystości zostały dokonane pewne przekłamania, by umożliwić przyjrzenie się planetom – faktyczne proporcje wszechświata są bowiem zbyt wielkie, by oddać je wiernie. Grafika jest jednak mimo wszystko przyjemna dla oka i pozwala na łatwą i szybką orientację w zawartości programu i wyświetlonych elementach.

Interfejs programu jest bardzo wygodny, jednak potrzebuje czasu, by się do niego przyzwyczaić i opanować wszystkie jego elementy. Wadą jest brak łatwo dostępnego pliku pomocy, który opisywałby wykorzystywane skróty klawiszowe, jak i kroki niezbędne do dokonania, by dostęp do opcji uzyskać, ale pomijając te elementy, jest to znakomita pomoc naukowa dla każdego. Niestety, dostępna tylko i wyłącznie w języku angielskim.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone