DiskWipe 1.7 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

DiskWipe 1.7

Program properties
Rozmiar 0.94 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.diskwipe.org
Licencja Freeware
Data wysłania 12.9.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 182

Opis wydawcy

Formatowanie dysku jest procesem tyleż nieodwracalnym, co niewystarczającym, jeśli chodzi o czyszczenie dysku. Owszem, zwykły użytkownik będzie miał problem z odzyskaniem danych. Ale wystarczy wyjąć dysk i podłączyć do innego komputera, by najprostsze programy do odzyskiwania danych potrafiły przywrócić całą jego zawartość. Nie jest to problemem, gdy formatujemy komputer by zreinstalować system. Ale w przypadku, gdy sprzedajemy komputer, zaczyna być to nielichym zagrożeniem. Na szczęście istnieją programy do pełnego oczyszczania dysku, jak właśnie DiskWipe.

Program ten nie tylko usuwa wszystkie dane z dysku, ale także nadpisuje je, by nie można ich było przywrócić. Zwykłe formatowanie usuwa jedynie tabele plików, przez co system operacyjny traktuje dysk jako pusty. Jednakże same dane nadal znajdują się na powierzchni dysku. Nadpisanie ich pozwala na upewnienie się, iż nikt niepowołany nie uzyska do nich dostępu. DiskWipe posługuje się przy tym zaawansowanymi algorytmami nadpisywania, zapisujące przypadkowo wybrane ciągi danych na dysku, by jak najdokładniej nadpisać i zamaskować zawartość i uniemożliwić ich przywrócenie.

Interfejs programu jest wygodny i przyjazny w użyciu, a dodatkowo wyświetla dokładne dane na temat dysku i jego właściwości technicznych. Największą jednak zaletą jest przenośność: można ten niewielki program przechowywać na pendrive'ie i uruchamiać bez potrzeby instalacji, przez co możliwe jest czyszczenie dysków w pracy lub przy oddawaniu ich do serwisu, ot, tak na wszelki wypadek. Ponadto, program pozwala także na oczyszczanie kart SD, pamięci USB i innych przenośnych nośników danych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone