GliDOS 1.53 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

GliDOS 1.53

Program properties
Rozmiar 1.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.glidos.net
Licencja Donationware
Data wysłania 12.10.2011
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 322

Opis wydawcy

Program GliDOS jest aplikacją stworzoną specjalnie dla współczesnych systemów operacyjnych Windows, pozwalająca na uruchamianie starych gier wymagających kart graficznych Glide (dla nieobeznanych: obecnie nieużywany, stary mechanizm renderowania) na nowszych kartach. Program oferuje szerokie wsparcie dla szeregu starych gier, w tym zapomnianej już polskiej, bardzo realistycznej gry FPP Pył (która jest praktycznie niemożliwa do uruchomienia w inny sposób).

 

GliDOS symuluje tzw. Glide Wrapper, czyli środowisko w jakim uruchamiany jest dany program, i oszukuje niejako grę, iż działa w oparciu o np. kartę Voodoo2. Podstawową grą obsługiwaną przez program jest Tomb Raider (oryginał z 1996). Program obsługuje symulację Glide na 32-bitowym i 64-bitowym Windowsie, przy czym wymaga do tego celu DOSBoxa w wersji przystosowanej do programu GliDOS (do pobrania ze strony programu). Inne gry jakie obsługuje to wspomniany już Pył (niesławny ze względu na problematyczne uruchamianie), The Elder Scrolls Stories: Redguard, Extreme Assault, Carmageddon, Screamer 2 i inne gry z tego okresu. Pozwala także na symulację obrazu trójwymiarowego za pomocą obrazu anaglifowego (czyli zwykłe czerwono-niebieskie okulary), wyższą rozdzielczość, obsługa monitorów 3D, Direct3D, koloru 32-bitowego i inne funkcje potrzebne do cieszenia się starymi grami na współczesnym komputerze.

Interfejs programu jest przy tym przyjazny w użyciu, aczkolwiek ustawianie gier do działania wymaga pewnej dozy samozaparcia i cierpliwości w wyszukiwaniu porad w Internecie. Wadą programu jest potrzeba płatnej rejestracji, by móc z niego skorzystać: w przeciwnym razie ogromny napis GliDOS wiruje na ekranie.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone