Open General 1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Open General 1.0

Program properties
Rozmiar 205.08 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sourceforge.net/apps/mediawiki/opengeneral/index.php?title=Main_Page
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 13.12.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 479

Opis wydawcy

Weterani komputerowych gier strategicznych z pewnością kojarzą fenomenalną serię turowych gier strategicznych studia SSI, zwanych Generałami. Pierwszą serią z tej kategorii był Panzer General, skupiający się na II wojnie światowej i umożliwiający rozgrywanie największych bitew tego okresu, jak i szeregu fikcyjnych scenariuszy. Gra Panzer General II jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych w serii, zaś Open General jest open source'ową adaptacją gry i jej zasad, dostosowaną do współczesnych systemów operacyjnych i możliwości komputerów.

W grze gracz wciela się w dowódcę strony Aliantów lub państw Osi. Głównym celem jest osiągnięcie celów strategicznych określonych dla każdej mapy osobno, przy czym są one bardziej złożone niż typowe Zabij Wszystko Co Nie Twoje. Najczęściej celem jest zajęcie strategicznego miasta w ciągu określonej liczby tur, bądź zniszczenie określonego celu. Rozgrywka, jak wspomniano, toczy się w systemie turowym i opiera się na podziale planszy na której toczy się rozgrywka na heksy – sześciokątne wielokąty foremne. Każdy z nich określany jest poprzez szereg właściwości, jak teren, zabudowania etc. i w istotnym stopniu wpływa na rozgrywkę. Każdy kto próbował w Panzer General sztormować czołgami przez mokradła wie coś o tym.

Właśnie, czołgi. Arsenał w Open General jest pieczołowitym oddaniem arsenałów stron walczących w drugiej wojnie światowej i pozwala graczowi na wykorzystanie dziesiątek jednostek, od podstawowej piechoty (zmotoryzowanej bądź nie) i kawalerii, poprzez wozy opancerzone i czołgi, po myśliwce, bombowce i artylerię. Bogactwo arsenału, jak i złożoność rozgrywki sprawiają, iż Open General jest propozycją dla graczy lubiących wyzwania. Nie jest to RTS, gdzie brak umiejętności strategicznych nadrobi się zręcznością. Nie, w Open General wymagana jest chłodna kalkulacja i zmysł strategiczny. Komputer bezlitośnie wykorzysta każde potknięcie.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone