UFRaw 0.19.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

UFRaw 0.19.2

Program properties
Rozmiar 2.15 MB
Wydawca
Strona internetowa http://ufraw.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 13.12.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 186

Opis wydawcy

Unidentified Flying Raw (UFRaw) to program skierowany do posiadaczy aparatów cyfrowych, stworzony po to, by móc odczytywać dane .raw zapisywane przez aparaty cyfrowe na kartach pamięci, po to, by umożliwić uzyskanie jak najlepszej jakości zdjęć. Jest to program znajdujący się nadal we wczesnym stadium rozwoju, ale już oferujący ogromną ilość możliwości dla fotografów.

Dzięki programowi możliwe jest ręczne importowanie fotografii z karty pamięci, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie częstych problemów z jasnością czy kontrastem, wynikających z automatycznych protokołów konwersji używanych przez kamery. UFRaw odczytuje pliki .raw za pomocą stworzonej przez Dave'a Coffina aplikacji DCRaw, pozwalając przy tym na ustalanie szczegółów konwersji za pomocą narzędzia Little CMS. Pozwala to na zastosowanie profili koloru ICC. Jest to aplikacja szczególnie przydatna dla posiadaczy aparatów Nikon, gdyż pozwala na zastosowanie napisanych specjalnie dla aparatów tej firmy protokołów, opierających się na krzywych nasycenia kamery. Nawet jeśli takowej kamery nie posiadamy, nadal możemy takiej konwersji dokonać.

Unidentified Flying Raw to znakomite narzędzie, oddające użytkownikowi kontrolę nad informacjami zawartymi w pliku .raw, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie konwersji tak, by uniknąć błędów, czy innych nieprzyjemnych efektów towarzyszących konwersji z pliku raw. Program nadal potrzebuje czasu, by się w pełni rozwinąć, np. nadal brakuje opcji dodawania tagów EXIF do tworzonych zdjęć, ale i pomimo tego jest przydatnym, potężnym narzędziem.

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone