Blank And Secure 3.8.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Blank And Secure 3.8.1

Program properties
Rozmiar 41 kB
Wydawca
Strona internetowa http://www.softwareok.com/?seite=Microsoft/BlankAndSecure
Licencja Freeware
Data wysłania 1.9.2012
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 135

Opis wydawcy

Bezpieczeństwo naszych danych, czy to plików tekstowych i innych dokumentów, czy potencjalnie szkodliwych zdjęć, jest odpowiedzialnością użytkownika i nikogo innego. Niestety, sami często stwarzamy nieprzyjemne sytuacje, gdy to np. nieusunięcie plików, bądź pozostawienie śladów po nich na dysku stwarza zagrożenie dla nas i znajomych. Na szczęście istnieją programy umożliwiające bezpieczne i szybkie usunięcie danych bez możliwości ich odzyskania, jak Blank And Secure, miniaturowa, przenośna aplikacja o bardzo potężnej funkcjonalności.

Jest to malutki (poniżej dwustu kilobajtów) program pozwalający na takie usunięcie danych, by niemożliwe było ich odzyskanie, niezależnie od zastosowanych narzędzi. Program działa poprzez zastąpienie danych do usunięcia ciągiem zer, a następnie dopiero je usuwa. Proces ten gwarantuje nieodwracalne, permanentne usunięcie danych. Jest to metoda autora, który jednocześnie nie umieścił w programie standardów nadpisywania takich jak niemiecki standardowy, Petera Gutmanna czy Departamentu Obrony USA, gdyż nie wpływają one na efektywność działania narzędzia.

Program, ze względu na swój niewielki rozmiar, jak i brak konieczności instalowania go na dysku do działania, jest narzędziem wręcz idealnym dla osób dbających o swoją prywatność, bądź chcących uniknąć narażenia swoich danych na przykład gdy korzysta się z komputera publicznego, w firmie, bądź sprzedaje stary dysk twardy. Program ten jest wart polecenia i umieszczenia na swoim pendrive'ie – nigdy nie wiesz, kiedy się przyda!

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone