Bootice 0.8.2010.1228 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Bootice 0.8.2010.1228

Program properties
Rozmiar 0.15 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.ipauly.com/bbs/dispbbs.asp?boardid=2&Id=1
Licencja Freeware
Data wysłania 1.11.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 1018

Opis wydawcy

Niewielkie narzędzie o nazwie Bootice to zaskakująco poteżna aplikacja umożliwiająca użytkownikowi zarządzanie sektorami ładowania systemu na dyskach zainstalowanych na jego komputerze, a także reformatowanie ich – rzecz niezmiernie przydatna w przypadku posiadania zewnętrznych pamięci flash bądź USB sformatowanych w systemach plików nie rozpoznawanych przez program Windows (czyli wszystko, co nie jest FAT lub NTFS).

Program ten pozwala na modyfikację, tworzenie kopii zapasowej i przywracanie Master Boot Record (MBR) i Partition Boot Record (PBR) dla lokalnych napędów i napędów USB. Dzięki temu możliwe jest tworzenie od nowa dysków USB, a także modyfikowanie już istniejących. Dzięki temu narzędziu możemy stworzyć od nowa partycje na naszych pamięciach i wyczyścić je, dostosowując do naszych wymagań. Program pozwala na modyfikowanie boot records z systemów Grub4Dos, SysLinux, Plop, Windows NT5/6 (czyli wszystkich współczesnych) itd. Dodatkowe funkcje programu to obsługa obrazów dysków, zapełnianie zawartości twardego dysku przypadkowymi danymi (jako wstęp do bezpiecznego oczyszczania zawartości dysku twardego), zarządzanie partycjami, polecenia linii komend i wiele więcej.

Interfejs programu jest prosty i wygodny w użyciu, a do tego wyjątkowo potężny. Z tego względu należy bardzo uważać korzystając z programu, gdyż można niechcący spowodować u siebie utratę zawartości dysków, gdy nieopatrznie uszkodzimy zapisy MBR bądź PBR. Dlatego najlepszy użytek z tego narzędzia uczynią doświadczeni użytkownicy komputera lub profesjonaliści.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone