Color Seizer 2.07 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Color Seizer 2.07

Program properties
Rozmiar 0.83 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.alexnolan.net/software/colorseizer.htm
Licencja Freeware
Data wysłania 1.12.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 120

Opis wydawcy

Narzędzie o prostej nazwie Colour Seizer to skierowany do programistów program umożliwiający pobranie koloru z dowolnego miejsca na ekranie, wraz z informacjami o jego formacie w szeregu języków programowania oraz kodzie RGB i HSL. Jest to znakomite narzędzie znacznie ułatwiające pracę z kolorami np. w trakcie programowania, bądź tworzenia arkuszy CSS.

Program działa na zasadzie Drag-And-Drop: użytkownik przeciąga wskaźnika nad element, z którego chce pobrać kolor, a program następnie analizuje fragment koloru który został wskazany i wyświetla jego kodowanie w językach programowania HTML, Delphi, Visual Basic i C++, a także kod RGB i HSL. Program jest bardzo przydatny w pracy programisty, a już wręcz niezastąpiony dla osób zajmujących się tworzenie arkuszy CSS: dzięki Colour Seizer nie trzeba wiecznie robić zrzutów ekranu, bądź fatygować się do programów edycji grafiki: wystarczy po prostu uderzyć w klawisz F8 i wskazać kolor i po kłopocie!

Interfejs zasługuje na najwyższa notę właśnie dlatego, że skrót klawiszowy F8 znacznie usprawnia prace z programem i umożliwia bardzo szybkie identyfikowanie kolorów potrzebnych nam do pracy. Połączone z bardzo szczegółowymi informacjami wyświetlanymi przez program i udostępnianymi, Colour Seizer staje się wręcz niezbędnym programem: tym bardziej, im więcej pracujemy na wybranych przez nas stylach i programach.

Ogromną zaletą programu jest jego przenośność: nie wymaga on do działania instalacji i może być uruchamiany bez problemu np. z pendrive'a. Dodatkowy plus i tak już znakomitego programu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone