RAMDisk 3.5.130R20 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

RAMDisk 3.5.130R20

Program properties
Rozmiar 3.39 MB
Wydawca
Strona internetowa http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk
Licencja Freeware
Data wysłania 17.1.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 36

Opis wydawcy

Program RAMDisk jest specjalnym narzędziem służącym do zwiększania wydajności systemu poprzez umożliwienie użytkownikowi stworzenie dodatkowego dysku RAM, pozwalającego na zastąpienie standardowego pliku wymiany wielokrotnie szybszym plikiem umieszczonym właśnie na tym dysku.

Program tworzy szybki i wydajny dysk w dostępnej pamięci RAM, wykorzystując dostępne zasoby pamięci systemowej i znacznie przyspieszając wydajność naszych programów opierających się w znacznej mierze na zasobach dyskowych naszego komputera, jak przeglądarki internetowe, programy do edycji grafiki, tworzenia modeli 3D i innych. Program pozwala na tworzenie dysków wielkości do 4 GB w swojej bezpłatnej wersji, sformatowanych zarówno na FAT32, jak i niesformatowanych. Dzięki możliwości tworzenia dysku RAM (zapisywanie do którego jest około 10x szybsze niż na normalnym dysku twardym) otrzymuje się wydatne przyspieszenie wydajności każdego programu wykorzystującego dysk oraz znacznie zwiększone osiągi. Nawet dysk wielkości 300 MB umieszczony w pamięci RAM znacznie przyspiesza działanie komputera, a co dopiero większe. należy jednak pamiętać, iż każdy dysk opiera się na ilości RAMu zainstalowanego w naszym komputerze, tak więc zaleca się ostrożność: ustawienie zbyt dużego dysku może skutkować niestabilnością, a nawet uszkodzeniem komputera!

Program mimo tego jest znakomitą pomocą i narzędziem dla każdego użytkownika, niezależnie od potrzeb, tym bardziej, że posiada bardzo wygodny i przyjemny w użyciu interfejs.


5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone