HDD Guardian 0.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

HDD Guardian 0.3.1

Program properties
Rozmiar 1.07 MB
Wydawca
Strona internetowa http://code.google.com/p/hddguardian/
Licencja Freeware
Data wysłania 18.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 62

Opis wydawcy

Program HDD Guardian to graficzna nakładka udostępniająca użytkownikowi w pełni intuicyjne GUI, pozwalające na wykorzystanie narzędzia smartctl, znakomitego, open source'owego rozwiązania pozwalającego na kontrolowanie i sprawdzanie atrybutów SMART na współczesnych dyskach twardych. Jest to narzędzie diagnostyczne, pozwalające kontrolować żywotność zainstalowanego w naszym komputerze dysku twardego.

HDD Guardian i smartcl sprawdzają wartości SMART zapisane na dysku regularnie, co cztery godziny, i w przypadku nadchodzącej nieodwracalnej utraty sprawności przez dysk informują o tym użytkownika za pomocą odpowiedniego alertu. Inne alerty dotyczą np. niebezpiecznie wysokiej temperatury dysku, lub zmian innych witalnych parametrów. Wszystkie dane na temat zainstalowanych dysków są podane w przejrzystej formie na jednym ekranie umożliwiającym ogląd sytuacji na zainstalowanych dyskach twardych, na którym także wyświetlone są obecne temperatury, żywotność, jak i wszelkie ostrzeżenia lub błędy wykryte podczas ostatniego badania. Można oczywiście sprawdzać także wartości poszczególnych cech SMART, włączać i wyłączać opcje HDD, dostosowywać monitorowanie do naszych wymagań, jak i modyfikować zaawansowane ustawienia Smartcl. Inne opcje to możliwość uruchomienia testu ręcznie, obsługa dysków zewnętrznych, dokładne informacje na temat dysku, logowanie błędów i wiele więcej.

Uwaga: Program może nie działać poprawnie z dyskami Samsung F4 EcoGreen. Zaleca się pobranie i zainstalowanie odpowiedniego uaktualnienia przed wykorzystaniem HDD Guardian.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone