Angband 3.3.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Angband 3.3.2

Program properties
Rozmiar 9.77 MB
Wydawca
Strona internetowa http://rephial.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 24.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 115

Opis wydawcy

Angband to klasyczna gra typu rogue-like: widziana z góry gra przygodowa, w której celem jest pokonanie złego Morgotha w jego własnej fortecy, tytułowym Angband. Gra jest jedną z pierwszych swojego typu i oferuje ogromne możliwości rozgrywania jej ponownie, dzięki generowaniu poziomów od zera. Dodatkowo, jest ona oparta na twórczości Johna R.R. Tolkiena, przez co stanowi gratkę dla wszystkich fanów tzw. high fantasy.

Celem gry jest spenetrowanie stupoziomowej twierdzy Angband, w celu pokonania demona Morgotha. Gracz w czasie penetrowania rozległych, generowanych od zera poziomów, zdobywa doświadczenie, ekwipunek i inne elementy niezbędne do rozwinięcia postaci i ostatecznego pokonania Morgotha. Gra posiada prosty, aczkolwiek bardzo ciekawy system rozwoju postaci i wyjątkowo drobiazgowy system zarządzania inwentarzem oraz ogromną listę ekwipunku mogącego być wykorzystanego przez gracza. Angband jest niezwykle długą grą: przejście jej chociaż jeden raz potrafi nierzadko zająć wiele dni, a nawet tygodni. Do tego żadna gra nie będzie taka sama, dzięki generowaniu od zera wszystkich elementów poziomów za każdym rozpoczęciem gry od nowa.

Pierwotna wersja gry opublikowana została na Uniwersytecie Warwick w 1990 r. Od tamtego czasu była ona rozwijana i po 22 latach jest dostępna na wszystkie główne systemy operacyjne, czyli Unix, Windows, Mac OS X oraz Android. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu jej w znakomity interfejs i prostą grafikę, można ją uruchomić na każdym komputerze. Jako klasyka komputerowej rozrywki, jest to tytuł ze wszech miar do polecenia każdemu, a w szczególności fanom długich, rozległych gier.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone