FlightGear 2.4.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FlightGear 2.4.0

Program properties
Rozmiar 292.97 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.flightgear.pl/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 24.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 93

Opis wydawcy

Program FlightGear nie jest grą sensu stricte. Jest to bardzo dokładny i wyjątkowo realistyczny open source'owy symulator lotu, umożliwiający graczowi wcielenie się w rolę pilota szeregu rodzajów samolotów i pokonywanie drogą powietrzną tras na całym świecie. Z tego względu jest to tytuł specjalistyczny, skierowany dla osób będących fanami lotnictwa i symulatorów.

FlightGear wymaga rozsądnie mocnej karty 3D do działania, obsługującej standard OpenGL by uzyskać stabilną ilość klatek na sekundę. Posiadanie procesora ok. 2500 MHz (2,5 GHz) powinno wystarczyć do osiągnięcia zadowalającej wydajności programu. Kluczowym jego elementem jest silnik SimGear, stanowiący wyjątkowo realistyczną implementację modelu lotu, wykorzystywany także jako moduł do badań naukowych i akademickich, w celu rozwijania i poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie symulacji lotu. Silnik ten jest niezwykle łatwy w rozwoju, a do tego bardzo wszechstronny: dzięki implementacji faktycznej mechaniki lotu możliwe jest implementowanie w FlightGear szybowców, helikopterów, odrzutowców a nawet samolotów pasażerskich, co zresztą zostało skwapliwie wykorzystane przez ludzi zajmujących się modyfikacjami i obecnie FlightGear oferuje przeszło kilkanaście modeli samolotów różnych typów.

Program wykorzystuje silnik zwany TerraGear do modelowania ziemi. Silnik ten pozwala na symulowanie powierzchni globu ziemskiego, a także efektów atmosferycznych, jak trójwymiarowe chmury, oświetlenie, jak i pory dnia. Ze względu na dużą złożoność gry, jak i realizm, należy ostrzec potencjalnych użytkowników, iż jest to program niszowy. Jednak jeśli fascynujemy się lotnictwem i lubimy realistyczne symulatory, jest to program jak znalazł.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone