Rizonesoft Pixel Repair 0.6.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Rizonesoft Pixel Repair 0.6.5

Program properties
Rozmiar 1.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.rizonesoft.com/2011/pixel-repair/
Licencja Freeware
Data wysłania 25.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 93

Opis wydawcy

Pixel Repair to, jak sama nazwa wskazuje, program służący do naprawiania (lub przynajmniej próby naprawienia) zablokowanych pikseli na wyświetlaczach ciekłokrystalicznych powszechnie stosowanych obecnie w monitorach przeznaczonych do użytku prywatnego. Program ten nie gwarantuje wprawdzie naprawienia zablokowanego piksela, jednak nigdy nie zaszkodzi spróbować oferowanych przezeń metod naprawy, gdyż potencjalny zysk jest ogromny!

Na początek należy zwrócić uwagę na podstawową różnice między pikselami. Martwy piksel, czyli czarna kropka na ekranie monitora, jest fragmentem wyświetlacza który został nieodwołalnie, ostatecznie uszkodzony, nie da się go naprawić. Piksel zablokowany oznacza, iż fragment wyświetlacza po prostu się zablokował i nie może zmienić wyświetlanego koloru na wymagany przez program. Program Pixel Repair oferuje użytkownikowi możliwość naprawienia tego stanu rzeczy poprzez wyświetlenie w szybkiej sekwencji szeregu kolorów, co może sprowokować zablokowany piksel do odblokowania. Nie jest to jednakże stuprocentowo efektywne, gdyż wyświetlacze ciekłokrystaliczne należą do wyświetlaczy dosyć kapryśnych i nieprzyjemnych w naprawie, przez co należy brać poprawkę na to, iż możliwe jest nieprzywrócenie przez program funkcjonalności naszemu wyświetlaczowi. Dodatkowe opcje programu to m.in. wypełnienie ekranu kolorem, pozwalające na łatwiejsze zidentyfikowanie i odnalezienie zablokowanych pikseli i przywrócenie, albo przynajmniej próbę przywrócenia, im sprawności.

Tym bardziej jest to przydatne narzędzie, gdyż posiada bardzo przyjemny w użyciu interfejs oraz umożliwia łatwe skorzystanie z oferowanych przezeń opcji. No i w potrzebie, cóż, nie zawadzi spróbować tego konkretnego rozwiązania.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone