XenonMKV build 39 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

XenonMKV build 39

Program properties
Rozmiar 44.92 MB
Wydawca
Strona internetowa http://xenonmkv.ev98.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 56

Opis wydawcy

Narzędzie o nazwie XenonMKV to bardzo funkcjonalny, a zarazem wyjątkowo łatwy w użyciu program pozwalający na konwertowanie wysokiej rozdzielczości formatu MKV do plików wysokiej rozdzielczości kompatybilnych z konsolą Xbox 360. Pozwala to na stworzenie kolekcji filmów, seriali i innych wysokiej rozdzielczości plików, które można odtwarzać na naszej konsoli, bez potrzeby uruchamiania osobnego odtwarzacza.

Program XenonMKV konwertuje pliki MKV. No dobra, ale co to jest MKV? Matroska  to  kontener multimedialny, czyli format przechowywania obrazu lub dźwięku w jednym pliku. Pliki Matroška mogą zawierać (obok ścieżek audio i wideo) m.in. napisy, menu (jak w DVD) itp. Projekt powstał w roku 2003 i obecnie stanowi jeden z ciekawszych formatów na rynku, pozwalający na przechowywanie wysokiej rozdzielczości plików filmowych w stosunkowo niewielkim pakiecie. Xenon bierze wysokiej rozdzielczości pliki typu H.264/x264 video i 5.1 audio, a następnie zapisuje w formacie MP4 kompatybilnym z konsolami Xbox 360. Program jest także szybszy od innych konwerterów tego typu dzięki temu, że nie przekodowuje wideo, lecz po prostu zmniejsza samplowanie pliku audio, by uzyskany plik był kompatybilny z konsolą.

Jako że jest to narzędzie napisane specjalnie pod Xbox 360, nie trzeba się przejmować ustawieniami: wszystko dokonuje się automatycznie, bez potrzeby modyfikowania czegokolwiek, za pomocą niezwykle wygodnego w użyciu interfejsu. Program wart polecenia osobom posiadającym Xbox 360 i kolekcje plików MKV.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone