Quest for Glory II 2.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Quest for Glory II 2.0

Program properties
Rozmiar 70.31 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.agdinteractive.com/games/qfg2/
Licencja Freeware
Data wysłania 2.1.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 44

Opis wydawcy

Quest for Glory II: Trial by Fire Remake to, jak nazwa w dość oczywisty sposób informuje, nowa, odnowiona wersja klasycznej przygodówki firmy Sierra, oferująca graczom ulepszoną grafikę SVGA, nowe efekty dźwiękowe, jak i szereg innych usprawnień, w tym, oczywiście, udostępnienie gry na najnowsze systemy operacyjne bez potrzeby instalowania dodatkowych programów, jak DOSBox czy D-Fend Reloaded.

Gra jest sequelem do Quest for Glory I (znanego także jako Hero's Quest: So You Want To Be A Hero), jednakże różni się od niego dość znacznie. Cala fabuła gry zamyka się w trzydziestu dniach, co sprawia, iż jest to gra bardzo liniowa i wymagająca cierpliwości, gdyż niektóre postaci i zagadki nie pojawiają się w grze aż do odpowiedniego dnia. Poza tym rozgrywka odbiega od typowych przygodówek: stanowi ona specyficzne połączenie elementów przygodowych gry, jak rozwiązywanie zagadek, rozmowa z postaciami itd. z elementami charakterystycznymi dla gier z gatunku RPG, jak rozwijanie statystyk i umiejętności swojej postaci, jak i wybieranie klasy postaci, organizacji do której się przyłączamy i wykonywanie zadań. Co ciekawe, gra nie limituje możliwości: jeśli jesteśmy w stanie odpowiednio kontrolować rozwój postaci, jesteśmy w stanie stać się super złodziejem, wojownikiem elitarnego Wiecznego Zakonu Wojowników, jak i stać się Czarodziejem.

Grafika w odnowionej wersji jest bardzo przyjemna dla oka i ręcznie rysowana. Grę należy polecić każdemu graczowi: starzy weterani znający oryginał z pewnością nie odmówią możliwości ponownego doświadczenia gry, podczas gdy nowi gracze będą mogli zapoznac się z klasyką gatunku.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone