WorldWide Telescope Penumbra Beta Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

WorldWide Telescope Penumbra Beta

Program properties
Rozmiar 61.52 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.worldwidetelescope.org/Home.aspx
Licencja Freeware
Data wysłania 2.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

WorldWide Telescope to program należący do kategorii Web 2.0 i będący narzędziem służącym do symulowania teleskopu. Co to oznacza? Otóż program pozwala użytkownikowi na zapoznanie się z obrazem z wielu teleskopów, łącząc razem obrazy z najlepszych na świecie jednostek naziemnych i w przestrzeni kosmicznej, czyli eksplorowanie przestrzeni kosmicznej za pomocą najpotężniejszych narzędzi do badania kosmosu kiedykolwiek stworzonych.

WorldWide Telescope łączy w jednym programie terabajty danych w formie obrazów łączonych w jedną całość z wielu źródeł, informacji w formie tekstu i wiadomości zbieranych z ogromnej ilości stron i publikacji. Celem tego programu edukacyjnego jest łączenie badań naukowych z ogromnych teleskopów, obserwatoriów i instytucji, tworząc jednocześnie złożone, kompleksowe badania czasowe i wielowątkowe, udostępniane za pomocą pojedynczego, znakomitego portalu internetowego. Drugi cel to rozwijanie zainteresowań naukowych w młodszych pokoleniach, oferując znakomitą platformę do uczenia się astronomii i powiązanych dziedzin nauki.

Start w WWT jest niezwykle prosty. Za pomocą strony głównej pobieramy klient programu (lub wykorzystujemy wersję webową), a następnie po zaznajomieniu się z obsługą programu, klikamy zakładkę Podróży z Przewodnikiem. Program pozwala między innymi na dołączenie do harvardzkiej astronom Alyssy Goodman w podróży poprzez galaktykę Drogi Mlecznej, pokazującej nam jak z pyłu tworzą się planety. Inne to na przykład wycieczka z kosmologiem Mike'em Gladdersem dwa miliardy lat wstecz, by zobaczyć jak rozwijała się planeta.

Program charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością i wieloma funkcjami które są znakomitym źródłem wiedzy i zabawy dla każdego, absolutnie każdego.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone