Free QR Creator 1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Free QR Creator 1.0

Program properties
Rozmiar 1.66 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.smp-soft.com/products/freeqrcreator.html
Licencja Freeware
Data wysłania 18.2.2012
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 347

Opis wydawcy

Narzędzie o prostej nazwie QR Creator to freeware'owa aplikacja służąca do generowania kodów kreskowych w standardzie QR (Quick Response) oraz jego wariancie znanym jako microQR. Jest to niezmiernie proste w użyciu narzędzie, przydatne dla każdego, kto potrzebuje zakodować dane do łatwego w odczytaniu i stosowanego coraz szerzej standardu kodów kreskowych.

 

Co to jest QR Code? Otóż jest to dwuwymiarowy kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Jest to kod modularny i stałowymiarowy, umożliwiający obok znaków alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich także kodowanie znaków Kanji/Kana, oraz znaków językowych należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy, jak również innych symboli określonych przez użytkownika. Budowa kodu umożliwia jego umieszczenie i odczyt na przedmiotach szybko przemieszczających się względem skanera (np. na przenośnikach). Symbolika jest również stosowana w różnych aplikacjach niezwiązanych z transportem przesyłek. W sensie praktycznym oznacza to, iż można umieszczać łatwe do odczytania informacje na plakatach, paczkach, samochodach, automatach i innych miejscach, korzystając z prostych skanerów kodów kreskowych dostępnych jako aplikacje dla telefonów komórkowych we właściwie każdym portalu.

Program QR Creator pozwala skorzystać z szerokiej funkcjonalności oferowane przez kody QR i zakodowanie dowolnego odnośnika internetowego bądź fragmenty tekstu do zakodowania, oraz eksportowanie wygenerowanego kodu QR do różnych formatów graficznych a także po prostu kopiowanie do schowka. Program pozwala także na tworzenie kodów z własnym tłem i kolorami kodu.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone