Nagios 3.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Nagios 3.3.1

Program properties
Rozmiar 1.66 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.nagios.org/about/overview/
Licencja Freeware
Data wysłania 17.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 118

Opis wydawcy

Program Nagios to potężny system pozwalający na monitorowanie infrastruktury informatycznej w naszej firmie/sieci i identyfikowanie potencjalnych problemów zanim zaczną one sprawiać kłopoty; lub gorzej, całkowicie wyłączą z gry sieć łączącą nasza firmę w całość. Jest to przy tym całkowicie darmowe oprogramowanie open source.

Nagios zaprojektowany został z myślą o elastyczności i łatwym dostosowaniu jego funkcjonalności do rozmiaru sieci. Dzięki Nagios można łatwo, wygodnie i co najważniejsze, szybko monitorować i identyfikować problemy z siecią w naszej firmie. Program na bieżąco skanuje zawartość w naszej sieci i identyfikuje potencjalne problemy, umożliwiając szybkie zorientowanie się, czy sieci coś zagraża, i wymianę lub naprawę uszkodzonego podzespołu, a także rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem zainstalowanym w sieci, wszystko zanim problemy spowodują powstanie kłopotów dla klientów i użytkowników.

Nagios pozwala na planowanie ulepszeń infrastruktury i wprowadzanie ich zanim starsze podzespoły zaczną wysiadać, rozwiązywanie problemów zaraz po ich wykryciu dzięki mechanizmom pozwalającym na automatyczne naprawianie problemów, a także koordynowanie odpowiedzi ekip technicznych poprzez rozbudowany system powiadamiania o problemach. Jest to niezwykle potężne i bardzo wygodne w użyciu narzędzie, skierowane do profesjonalnego odbiorcy, który zrobi z niego jak najlepszy użytek. A biorąc pod uwagę, iż kod źródłowy programu jest swobodnie dostępny, możliwe jest także modyfikowanie i dostosowywanie programu do wymagań naszej firmy.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone