CodeLite 3.5.5375 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CodeLite 3.5.5375

Program properties
Rozmiar 13.18 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.codelite.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 69

Opis wydawcy

CodeLite to jeden z najlepszych i najpopularniejszych programów z kategorii IDE (Zintegrowane Środowisko Programistyczne, Integrated Developer Environment), pozwalający na pracowanie z językiem C/C++ i kompilowanie programów. Jest to przy tym aplikacja darmowa i całkowicie open source'owa, stanowiąca znakomita propozycję dla właściwie każdego programisty.

Program jest bardzo wygodny i intuicyjny: opanuje go bez większego problemu nawet osoba zaczynająca dopiero przygodę z programowaniem. Codelite oferuje między innymi ogólne wsparcie dla kompilatorów kodu, otwartą architekturę dla wtyczek rozwijających jego możliwości, wbudowaną obsługę GDB, w tym tablicę obserwatora, szybkie przeglądanie zmiennych, drzewka wartości lokalnych, podgląd wątków, menedżer tzw. breakpoint, automatyczne wyświetlanie porad czy podgląd pamięci. Dzięki odpowiedniej wtyczce obsługuje on także funkcjonalność serwisu Subversion, cscope, czy Gizmo (dla twożenia klas C++, widgetów wx etc.), eksplorator projektów i plików i wiele więcej. Program importuje także przestrzenie robocze MSVS (a także projekty) i konwertuje je na nadające się do użycia z GNU tzw. makefile.

Inną ogromną zaleta programu jest także rozwinięta, oparta na wbudowanej bazie danych mechanika uzupełniania kodu, pozwalająca na uzupełnianie fragmentów kodu z wykorzystaniem oferowanych przez CodeLite narzędzi. Program oferuje przy domyślnej instalacji obsługę języków C/C++, Java, Perl, XML, Makefile, Lua, Diff files, PHP, JavaScript, Python, HTML i ASP.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone