Boomerang Alpha 0.31 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Boomerang Alpha 0.31

Program properties
Rozmiar 4.20 MB
Wydawca
Strona internetowa http://boomerang.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 23.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 40

Opis wydawcy

Projekt Boomerang jest próbą stworzenia prawdziwego i uniwersalnego dekompilatora dla kodu komputerowego z pomocą społeczności open source Boomerang operuje na podstawie plików wykonawczych .exe, a następnie podejmuj próbę stworzenia uniwersalnego pliku źródłowego, robiącego dokładnie to samo.


Program jest więc przeciwieństwem kompilatora, który bierze kod źródłowy i generuje plik wykonywalny. Jednak dekompiler nie próbuje odtworzyć oryginalnego kodu źródłowego, a efekt końcowy prawdopodobnie będzie od niego znacznie odbiegać. Zamiarem twórców jest stworzenie zmiennocelowego dekompilera (tj. mogącego dekompilować różne typy plików z niewielkim wysiłkiem, np.Windows X86, Sparc-Solaris, itp.). Program jest też w zamiarze bardzo modularny, co oznacza, iż wszystkie jego elementy można zastąpić modułami eksperymentalnymi o równiej, jeśli nie wyższej wydajności. Program ostatecznie ma stać się interaktywnym narzędziem jak IDA Pro, ze względu na to, iż niektóre elementy kodu wymagają pomocy ekspertów w tworzeniu ich.
Jednakże poprzez przekształcenie semantyki poszczególnych instrukcji i przy użyciu zaawansowanych technik, takich jak Static, do indywidualnej analizy przepływu danych, Boomerang powinien być (w większości), niezależnie od dokładnego zachowania kompilatora, nadający się do użycia. Optymalizacja nie powinna wpływać na wyniki.

Program dostępny jest w wersji alpha, co sprawia, iż może być niestabilny i nie udostępniać pełnej wydajności programu. Jednakże dla osób potrzebujących dekompilatora, może to być intrygująca propozycja.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone