PWGen 2.08 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

PWGen 2.08

Program properties
Rozmiar 0.90 MB
Wydawca
Strona internetowa http://pwgen-win.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 23.3.2012
System
  • Windows ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 28

Opis wydawcy

Program PWGen to wygodny w użyciu i bardzo potężny generator bezpiecznych haseł, pozwalający użytkownikowi na tworzenie dużych ilości kryptograficznie bezpiecznych haseł oraz słów pozwalających na kodowanie. Program korzysta z dyże bazy danych słów, które dobiera losowo a następnie wykorzystuje losowe algorytmy do zmieniania go i transformowania w bezpieczne i wygodne w użyciu narzędzie. Program oferuje tez szyfrowanie tekstu i tworzenie plików z losowymi danymi.

PWGen jest wart uwagi ze względu na to, iż jest to darmowe i wolne oprogramowanie open source, korzystające z aktualnych baz danych AES, SHA-2, a do tego wyjątkowo dyskretny, nie instalujący dziwnych bibliotek DLL, nie dodający się do rejestru Windows, a do tego mogący być odinstalowywany bardzo szybko, jeśli nie chcemy, by zajmował miejsce. Program zarządza pamięcią potrzebną mu do działania w bardzo bezpieczny sposób, wypełniając je zerami przed usunięciem tymczasowych danych.

Interfejs programu jest przy tym bardzo wygodny i dostępny w wielu językach, a sam program jest wyjątkowo kompatybilny: uruchomi się na wszystkich 32-bitowych wersjach systemu operacyjnego Microsoft Windows. Dlatego warto go polecić osobom dbającym o swoje bezpieczeństwo w sieci, a już szczególnie osobom, które chcą zapewnić sobie bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa z pomocą bezpiecznych i wygodnych w użyciu, choć niełatwych w zapamiętaniu haseł. Tutaj program wręcz wybija się.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone