ZBar 0.10 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

ZBar 0.10

Program properties
Rozmiar 0.54 MB
Wydawca
Strona internetowa http://zbar.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 23.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 44

Opis wydawcy

Co to jest ZBar? Otóż jest to open source'owa, potężna i w pełni wyposażona aplikacja pozwalająca użytkownikowi na odnajdywanie i odczytywanie kodów kreskowych pobranych z wielu źródeł, jak strumienie wideo, pliki graficzne i sensory zewnętrzne. Program obsługuje bardzo wiele popularnych obecnie metod generowania kodów kreskowych, sprawiając, iż jest ot bardzo użyteczne i przydatne narzędzie. W swojej klasie, oczywiście.

Za pomocą programu możemy odczytać kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt standardów generowanie kodów kreskowych, w tym takie jak EAN-13/UPC-A, UPC-E, EAN-8, Code 128, Code 39, Interleaved 2 of 5 czy QR Code.

Program jest szczególnie cenną propozycją dla programistów, gdyż bardo elastyczna, warstwowa struktura programu pozwala na bardzo łatwe zintegrowanie go z innymi aplikacjami wykorzystującymi języki programowania Qt, GTK+ lub PyGTK, a także wykorzystanie jednego ze skryptów wchodzących w skład programu lub po prostu bibliotek C wykorzystanych w jego tworzeniu. Jest to tym łatwiejsze, że program jest udostępniony na licencji GNU LGPL 2.1, pozwalającej na tworzenie na jego podstawie zarówno nowych open source'owych projektów, jak i komercyjnych produktów. Program jest przy tym także znakomitym samodzielnym skanerem, który warto polecić każej osobie potrzebującej takiej funkcjonalności. Połączenie wydajności, wygodnego interfejsu i niewielkiego rozmiaru sprawiają, iż aplikacja ta jest godna polecenia.

O ile potrzebujemy czegoś do kodów kreskowych, oczywiście.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone