Anacreon 2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Anacreon 2.1

Program properties
Rozmiar 0.97 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.neurohack.com/anacreon/GettingStarted.html
Licencja Freeware
Data wysłania 23.3.2012
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

Gra o nazwie Anacreon to wydany u schyłku lat osiemdziesiątych pradziad wszystkich gier strategicznych z gatunku 4X: eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate. Jest to oparty w pewnym stopniu na powieściach z serii Fundacja Isaaca Asimova tytuł pozwalający użytkownikowi na wcielenie się w rolę przywódcy totalitarnego imperium i rozwinięcie go na całą galaktykę.

Mechanika gry jest stosunkowo prosta i oparta na rozwiązaniach turowych. Każdej tury podejmujemy decyzje co do tego, jakie kolonie i gdzie mają być umieszczone, rozmiar naszych flot, prowadzimy wojny, dyplomację i rozwijamy nasze imperium. Gra nie posiada przy tym żadnych formalnych wymagań końca gry i może toczyć się właściwie bez końca. Świat ukazany w grze jest niezwykle rozbudowany i pozwala użytkownikowi na stworzenie ogromnego Imperium w znakomicie nakreślonym i scharakteryzowanym świecie, a nie pustce. Dla początkujących, niedoświadczonych graczy w Anacreon dostępne są scenariusze, powoli wprowadzające gracza w świat Anacreon oraz objaśniające mechanikę.

Jako pradziad gier tego gatunku Anacreon radzi sobie zdumiewająco dobrze. Rozgrywka jest prosta, acz bardzo wciągająca, a zastosowane rozwiązania pozwalają na wczucie się w rolę i wyborną zabawę. Dostępna obecnie wersja 2.0 to port oryginalnej DOSowej wersji dokonany na potrzeby systemu Windows. Posiada on znacznie ulepszony interfejs i ogrom rozwiązań, które sprawiają, iż gra się wyjątkowo przyjemnie i wręcz nie chce się kończyć.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone