Code::Blocks 10.05 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Code::Blocks 10.05

Program properties
Rozmiar 73.24 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.codeblocks.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 24.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 26

Opis wydawcy

Code::Blocks to wolny, darmowy program będący bardzo rozbudowanym i wszechstronnym zintegrowanym środowiskiem developerskim zbudowanym po to, by odpowiedzieć na najbardziej nawet rozbudowane i skomplikowane potrzeby użytkowników. Jest to program o bardzo otwartej architekturze, który możemy w łatwy sposób rozwijać z wykorzystaniem wtyczek i konfigurować.

Code::Blocks to jedno z najlepszych IDE na rynku, z otwartą architekturą i ogromną ilością wtyczek dostępnych dla rozwijania jego funkcjonalności. Program opera się na licencji GPLv3, z otwartym kodem i bez żadnych opłat, jawnych czy ukrytych. Program posiada bardzo uniwersalną strukturę i może być kompilowany i uruchamiany na platformach Linux, Mac oraz Windows. Napisany w C++, nie wymaga także dodatkowych języków anu bibliotek do działania. Niektóre z jego funkcji to między innymi obsługa kompilatorów GCC (MingW / GNU GCC), MSVC++, Digital Mars, Borland C++ 5.5, Open Watcom i wielu innych, szybki system tworzenia nowych kompilacji, obsługa równoczesnego kompilowania, projekty o wielu celach, tzw. workspaces, importowanie projektów i workspaces MSVC, a także projektów Dev-C++. Debugger programu zawiera interfejsy GNU GDB, MS CDB (nie w pełni) i obsługuje także breakpoints w kodzie, danych, warunkowe i ignorowania.

Sam interfejs posiada tak znakomite funkcje jak podświetlanie syntaxu, zwijanie kodu dla C++ i XML, interfejs oparty na kartach, autokompletowanie kodu, przeglądarkę klas, inteligentne wcięcia, jednoklawiszowe zmiany pomiędzy plikami .h oraz .c/.cpp, otwieranie szybkie plików i wiele, wiele innych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone