Lazarus IDE 0.9.30 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Lazarus IDE 0.9.30

Program properties
Rozmiar 77.15 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.lazarus.freepascal.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 44

Opis wydawcy

Free Pascal jest open source'owym kompilatorem języka programowania Pascal, będącym jednocześnie bardzo kompatybilnym z językiem programowania Delphi oraz dostępnym na wiele platform, jak Windows, Mac OS X i Linux. Lazarus to zintegrowane środowisko developerskie skierowane do programistów pracujących z i w języku programowania Pascal, jednym z najlepszych dostępnych obecnie na rynku.

Program Lazarus opiera się na bibliotece Free Pascal, zawierającej jednostki takie jak System, SysUtils, StrUtils, DateUtils, Classes, Variants, Math, IniFiles i Registry, a także inne jednostki zintegrowane z Windows, ShellAPI, aseUnix, Unix i DynLibs. Ten tuzin lub kilka stanowią rdzeń biblioteki Pascal. Na tej bibliotece opiera się cały Lazarus, poprzez dodanie IDE, edytora kodu zawierającego podświetlanie syntaxu, a także bibliotekę komponentów bardzo kompatybilną z Visual Component Library Delphi. Biblioteki Lazarusa pozwalają także na pełne wykorzystanie nowych elementów napisanych w Pascalu, ale opierających się na znanych i lubianych elementach VCL Delpji.

Lazarus, podobnie jak Delphi, jest bardzo użytecznym i wyjątkowo funkcjonalnym, uniwersalnym narzędziem do programowania, pozwalającym użytkownikowi na rozwijanie i programowanie ogromnie różnorodnych programów wielu typów. Dla każdego kodera Pascala, program ten będzie znakomitą propozycją dzięki rozwiniętemu, intuicyjnemu interfejsowi, rozbudowanym możliwościom i wielu, wielu innym zaletom.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone