SkyChart 3.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

SkyChart 3.6

Program properties
Rozmiar 15.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.ap-i.net/skychart/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 32

Opis wydawcy

Nie lada gratką dla fanów astronomii i badania kosmosu może być open source'owe oprogramowanie znane pod nazwą SkyChart, które pozwala użytkownikom na generowanie i przetwarzanie złożonych map nocnego nieba, z zaznaczeniem wszystkich istotniejszych obiektów na nieboskłonie. Jest to jedno z najciekawszych i najprzyjemniejszych w użyciu narzędzi dla astronomów amatorów.

Program SkyChart pozwala rysować wykresy i mapy nieboskłonu, korzystając z danych zgromadzonych w 16katalogach gwiazd i mgławic. Ponadto, obok tych największych obiektów, program tak generuje dane, by położenie planet, planetoid i komet było w pełni widoczne.

Celem autorów tego programu jest stworzenie narzędzia pozwalającego na szybkie generowanie różnych map nieba dla łatwej i wygodnej obserwacji. Duża liczba parametrów pomaga wybrać (zarówno ręcznie, jak i automatycznie) katalogi z których program ma skorzystać przy generowaniu map nieba, a także określenie kolorów i wymiarów gwiazd i mgławic, przedstawienie planet, wyświetlanie etykiet i koordynaty znajdujące się na siatce, nałożenie zdjęć, informacje na temat stanu widoczności i więcej. Wszystkie te cechy sprawiają, że ten niebiański atlas jest pełniejszy i oczywiście dużo wygodniejszy w użyciu niż w przypadku większości analogowych map nieba.

Program charakteryzuje bardzo wygodny i intuicyjny interfejs, połączony z bardzo dużą wydajnością. Dla każdego domorosłego astronoma będzie to nie lada pomoc w nocnej obserwacji nieba. Dlatego polecamy program, i to nie tylko dlatego, że jest to program open source!

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone