GRAMPS 3.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

GRAMPS 3.3.1

Program properties
Rozmiar 20.51 MB
Wydawca
Strona internetowa http://gramps-project.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 32

Opis wydawcy

Program Gramps to open source'owe narzędzie do generowania drzew genealogicznych, pozwalające użytkownikowi na bardzo rozbudowane edytowanie i odtwarzanie na papierze historii swojej rodziny.

Gramps daje możliwość zapisywania wielu szczegółów dotyczących życia jednostki, jak i złożonych relacji między różnymi ludźmi, miejscami i zdarzeniami. Wszystkie zapiski zorganizowane, ułożone i łatwe do przeglądania. W celu szybkiego orientowania się w postępie prac, program posiada wbudowany tzw. dashboard, zawierający niezbędne dane na temat prowadzonych badań. Wpis każdego człowieka w kartotece wyposażony jest w ważne dane, jak daty urodzenia i śmierci, zawody, powiązania z innymi i inne. Uwzględnione są takie połączenia jak rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i dzieci. Okna rodzin zawierają z kolei nazwiska rodziców, status związku i, w stosownych przypadkach, daty ślubu. Program ponadto pozwala na przechowywanie i graficzne przedstawianie osoby ze zdjęciami, a także na zapisywanie i przypisywanie wydarzeń, miejsc zamieszkania (z wykorzystaniem interaktywnej mapy!), jak i prowadzenie katalogu źródeł wykorzystanych w trakcie naszych prac, dzielonych na publikacje, repozytoria, media i inne.

Bardzo łatwy w użyciu interfejs, otwarta, rozbudowana architektura i znakomita wręcz wydajność programu sprawiają, iż jest to program jak najbardziej godny polecenia. Szczególnie, że jest to narzędzie open source'owe, cały czas rozwijane i rozbudowywane o nowe elementy.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone