free pascal 2.6.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

free pascal 2.6.0

Program properties
Rozmiar 39.16 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.freepascal.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 26.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 66

Opis wydawcy

Open source'owe narzędzie o nazwie Free Pascal (znany także jako FPK Pascal) jest programem pozwalającym na kompilowanie języka programowania Pascal na architektury zarówno 32- jak i 64-bitowe. Dodatkowo jest to niezwykle rozbudowany program, dostępny w wielu wersjach na różne procesory oraz systemy operacyjne.

Program Free Pascal robi dokładnie to, czego oczekujemy po kompilatorze języka programowania: pozwala kompilować kod Pascal na szeregu procesorów i systemów operacyjnych. Obsługiwane procesory to Intel x86, Amd64/x86_64, PowerPC, PowerPC64, Sparc, ARM. Wersja 1.0 obsługuje także urządzenie Motorola 680x0. Systemy operacyjne obsługiwane przez Free Pascal to Linux, FreeBSD, Haiku, Mac OS X/Darwin, DOS, Win32, Win64, WinCE, OS/2, Netware (libc i classic) oraz MorphOS.

Szczególnie godna uwagi jest wersja 2.6.0, stanowiąca znacznie ulepszoną wersję programu, dodającą wiele funkcji post-Delphi 7, a także dodaje lub usprawnia obsługę szeregu platform. Nowe funkcje to, między innymi: dialekt Objective-Pascal, obsługiwany na wszystkich Mac OS X i iOS, kompatybilność z Delphi i inne ulepszenia. Dla każdego programisty korzystającego z języka Pascal program FreePAscla, ze względu na kompatybilność, wydajność i po prostu znakomita przydatność, będzie stanowił bardzo fajną i ciekawą ofertę, szczególnie, że posiada ogromne możliwości i po prostu warto go polecić z całego serca. Szczególnie, że należy on do kategorii open source i wolnego oprogramowania, a te zawsze warto wspierać.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone