Bluefish 2.2.2. Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Bluefish 2.2.2.

Program properties
Rozmiar 10.25 MB
Wydawca
Strona internetowa http://bluefish.openoffice.nl/features.html
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 29.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 43

Opis wydawcy

Bluefish to potężny edytor ukierunkowany na programistów i webdeveloperów, oferujący wiele możliwości pisania stron internetowych, skryptów i kodu programowego. Program obsługuje w tym celu wiele języków programowania i znaczników. Oprócz tego, Bluefish posiada wiele funkcji znacznie usprawniających proces programowania.

Podstawową zaletą jest rozmiar programu. Bluefish jest bardzo niewielki i działa wyjątkowo szybko (nawet na netbooku) i ładuje setki plików w ciągu kilku sekund. Sam interfejs opiera się jednoczesnie na zasadzie What You See Is What You Need oraz zastosowaniu funkcjonalności Multiple Document Interface, łatwo otwierając się ponad 500 dokumentów. By usprawnić zarządzanie, program obsługuje tworzenie projektów, co pozwala na wydajną pracę nad wieloma projektami i automatycznie przywraca ustawienia dla każdego otwartego projektu.
Niektóre narzędzia udostępniane przez program to chociażby bardzo potężny system wyszukiwania i zastępowania tekstu z obsługą wyrażeń regularnych PERL, otwieranie plików rekurencyjnie, oparte na wzorcach nazw plików i / lub wzorcach treści,modularny sidebar pozwalający określić niestandardowe okna dialogowe i przypisywania ich do kombinacji klawiszy własnych upodobań w celu przyspieszenia procesu tworzenia kodu. Program domyślnie zawiera pliki definicji językowych dla języków programowania Ada, ASP. NET i VBS, C / C + +, CSS, CFML, Clojure, D, gettext PO, Google Go, HTML, XHTML i HTML5, Java i JSP, JavaScript i jQuery, Lua, Octave / Matlab, MediaWiki, NSIS, Pascal, Perl, PHP, Python, R, Ruby, Shell, Schema, SQL, SVG, Vala, Wordpress, XML i inne. Bluefish pracuje wewnętrznie z UTF8, ale może zapisywać dokumenty w dowolnym kodowaniu.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone