SeSam 2.5.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

SeSam 2.5.1

Program properties
Rozmiar 39.06 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.simsesam.de/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 32

Opis wydawcy

SeSAm (ang. Shell for Simulated Agent Systems - dosł. interpreter komend/interfejs dla symulacji systemów agentowych) — standardowe środowisko dla modelowania i eksperymentowania z symulacjami agentowymi.

Autorzy systemu skoncentrowali się na budowie środowiska dla prostych konstrukcji kompletnych modeli. Agenci składają się z ciała, które zawiera zbiór zmiennych i zachowanie, które jest implementowane w formie diagramów UML. Czynności są widoczne jako proste skrypty. Akcje i warunki mogą być budowane z dużej liczby prostych bloków. Użytkownik jest w stanie projektować wizualnie symulacje bez programowania w tradycyjnym języku. Funkcje użytkownika, zmienne i funkcje systemy oraz zdefiniowane przez użytkownika typy danych umożliwiają konstrukcję bloków wyższego poziomu. W systemie znajdziemy także komponent do ewolucyjnej adaptacji parametrów. Symulacje są uruchamiane w tym samym środowisku. Dynamizm symulacji możemy obserwować w formie animacji lub konfigurowalnych, autonomicznie aktualizowanych krzywych. Jako że są dostępne dowolnie konfigurowalne narzędzia do zbierania danych i w możliwość skryptowego konstruowania środowisk symulacji, SeSam jest niezwykle wartościowym narzędziem do masowych symulacji (ang. MAS simulation) szczególnie dla kompletnych modeli z elastycznym zachowaniem agentów i interakcjami.

SeSAm jest rozwijany przez Universität Würzburg i rozpowszechniany bez pobierania opłat, co sprawia, iż jest znakomita propozycją dla osób potrzebujących takowego interpretatora komend.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone