SciLab 5.2.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

SciLab 5.2.5

Program properties
Rozmiar 41.50 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.scilab.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 33

Opis wydawcy

Scilab to darmowy pakiet naukowy stworzony w 1990 przez francuskie INRIA (francuski narodowy instytut badań w dziedzinie komputerów) oraz ENPC (najstarszą szkołę inżynierską na świecie). Od roku 1994 rozprowadzany bezpłatnie przez wolontariuszy. Od maja 2003 roku rozwijany przez utworzone specjalnie Scilab Consortium.

Scilab został stworzony do badań matematycznych i posiada w sobie setki funkcji matematycznych, którymi możemy operować zarówno na liczbach, jak i na bardziej zaawansowanych strukturach jak wektory czy macierze. Potrafi także współdziałać z programami napisanymi w innych językach. Scilab posiada także swój interpreter oraz język programowania wysokiego poziomu.

Scilab jest w stanie pomóc w wielu dziedzinach – od prostych obliczeń, przez macierze, algebrę liniową, przetwarzanie sygnałów, statystykę przez wiele innych dziedzin. Przy wykorzystaniu środowiska graficznego jest w stanie rysować grafy i wykresy 2 i 3 wymiarowe, a nawet tworzyć animacje.

Scilab udostępniany jest za darmo w postaci źródeł jak i binarnej na systemy Unix (w tym Linux) oraz MS Windows. W wersji Scilab 5.0 zmieniła się wersja licencji na CeCILL, która jest w pełni zgodna z licencją GNU GPL.

Program posiada znakomity interfejs i bardzo rozbudowaną, silną strukturę, pozwalającą na pełne wykorzystanie jego możliwości e celach edukacyjnych i do osiągnięcia postawionych sobie celów. Duża zaletą jest ogromna oferta możliwości programu, jak i wygoda korzystania zeń.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone