Yacas 1.3.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Yacas 1.3.2

Program properties
Rozmiar 14.65 MB
Wydawca
Strona internetowa http://yacas.sourceforge.net/homepage.html
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows 95/ME/2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

Yacas to niewielki program program typu CAS (wspomagający obliczenia symboliczne) o otwartym źródle, rozprowadzany na licencji GPL. Nazwa jest akronimem od słów Yet Another Computer Algebra System i znakomicie podsumowuje to, czym jest program i jakie możliwości oferuje (chociaż trzeba przyznać, iż są one całkiem, całkiem...).

Yacas posiada bardzo wiele rozbudowanych funkcji i potrafi wykonywać między innymi symboliczne różniczkowanie i całkowanie, pozwala operować na listach, słownikach (ang. hash table) oraz definiować znane z języków funkcyjnych funkcje czyste (ang. pure functions).

Caly program Yacas działa przy tym w oparciu o zbliżony do Lispu język programowania, co pozwala użytkownikowi implementować własne algorytmy obliczeniowe.

Program może też wykonywać działania na liczbach zespolonych i wielomianach, przeprowadzać obliczenia z rachunku różniczkowego: obliczać pochodne, ekstrema, szeregi Taylora. Może całkować wielomiany i znajdować transformacje Laplace'a. Generalnie, obsługuje wszystkie elementarne funkcje algebraiczne.

Po uruchomieniu programu instrukcje wprowadza się z wiersza poleceń, program obsługuje także wejście i wyjście w standardzie ASCII oraz OpenMath. Możliwa jest także praca w trybie wsadowym.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone