Maxima 5.26.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Maxima 5.26.0

Program properties
Rozmiar 1.61 MB
Wydawca
Strona internetowa http://maxima.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 83

Opis wydawcy

Maxima to freeware'owy, oparty na zasadzie open source (otwartego źródla) program komputerowy typu CAS (systemów algebry komputerowej), którego celem jest wspomaganie wykonwyania obliczeń symbolicznych. Głównym składnikiem programu jest interpreter symboli i działań na nich prowadzonych.

Niektóre z wielu możliwości Maximy to różniczkowanie i całkowanie symboliczne, symboliczne rozwiązywanie równań, w tym różniczkowych, upraszczanie wyrażeń algebraicznych, operacje na macierzach, wykresy 2D i 3D (wykorzystuje Gnuplot), dowolna precyzja obliczeń, definiowanie własnych funkcji przez użytkownika, możliwość programowania w Lispie, eksport wyników w formacie TeX i wiele,wiele innych.

Maxima posiada własny, prosty interfejs graficzny o nazwie Xmaxima, od którego niezależnie rozwijany jest wieloplatformowy interfejs wxMaxima. Maximę można również uruchamiać w edytorze tekstu Emacs oraz TeXmacs.

Maxima wywodzi się z opracowanego w Massachusetts Institute of Technology pod koniec lat 60. na zlecenie Departamentu Energii USA programu Macsyma.

Zajmujący się od 1982 Maximą William Schelter uzyskał w 1998 od Departamentu Energii zezwolenie na uwolnienie kodu na licencji GPL. Od tego czasu Maxima rozwija się dość intensywnie w wersjach dla systemów Linux i Windows. Obecnie prace nad Maximą skupiają się na usuwaniu błędów i udoskonalaniu kodu programu.

Podsumowując, program posiada wbudowany, wygodny i bardzo rozwinięty interfejs, bardzo szeroką funkcjonalność i znakomite, wręcz idealne dla matematyka możliwości pozwalające na szerokie obliczanie obliczeń symbolicznych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone