Dalton 2011 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Dalton 2011

Program properties
Rozmiar 15.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://dirac.chem.sdu.dk/daltonprogram.org/
Licencja Freeware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 48

Opis wydawcy

Dalton to darmowy, lecz bardzo rozbudowany program komputerowy służący do obliczeń kwantowo-chemicznych. Jako narzędzie edukacyjne sprawdza się on znakomicie w swojej kategorii, szczególnie, że jest cały czas rozwijany, rozbudowywany i posiada znakomity interfejs.

Przeznaczony jest głównie do obliczeń właściwości molekularnych, między innymi właściwości optycznych i elektrycznych (jak liniowe i nieliniowe polaryzowalności, jedno- i wielokwantowe momenty przejścia) i magnetycznych (parametry NMR, podatność magnetyczna). Obliczenia w nim można wykonywać wykorzystując metody Hartree-Focka, wielokonfiguracyjną metodę pola samouzgodnionego, sprzężonych klasterów oraz teorię funkcjonału gęstości (w ujęciu metody Kohna-Shama). Program używa bazy funkcyjnej w postaci funkcji Gaussa (Gaussian type orbitals, GTO).

Dalton przez cały czas jest rozwijany, przede wszystkim w wersji na platformy uniksowe (a także system Linux). Ma wielu autorów, między innymi Poula Jørgensena, Trygvego Helgakera, Kennetha Ruuda i Jeppego Olsena.

Nazwa programu Dalton pochodzi od nazwiska Johna Dalton. Dystrybucja programu (łącznie z plikami źródłowymi) do celów niekomercyjnych jest darmowa.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone