CSB 2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CSB 2.1

Program properties
Rozmiar 41.02 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.prz.rzeszow.pl/chemia/zich/index.php/nauka/systemy-i-programy/csb
Licencja Shareware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 58

Opis wydawcy

CSB to specjalny pakiet programów do komputerowego wspomagania badań w zakresie chemii organicznej, służący do wspomagania syntezy organicznej (CAOS - computer-assisted organic synthesis). Opracowany został przez zespół Politechniki Rzeszowskiej w składzie: Zdzisław S. Hippe, Grzegorz Fic, Grażyna Nowak i Michał Mazur.

Pakiet umożliwia przewidywanie produktów przemian chemicznych jakim może podlegać układ złożony z jednej, dwóch, trzech lub czterech rodzajów cząsteczek. Symulacja przebiega zgodnie z naturalnym kierunkiem przebiegu reakcji chemicznych. Najważniejsze cechy CSB to multimodelowość (zaimplementowano cztery różne modele komputerowej symulacji reakcji chemicznych: Ugiego-Dugundjego - wykorzystujący koncepcję matematycznego modelu chemii konstytucyjnej, zdrowego rozsądku (common sense), podobieństwa oraz empiryczny) oraz zdolność do uczenia się.

W zależności od wybranego modelu symulacji CSB może być wykorzystywany do rozwiązywania różnych problemów chemicznych, np. do: wspomagania nauczania chemii w szkołach średnich i wyższych, wspomagania projektów badawczych związanych z opracowaniem nowych syntez i technologii chemicznych, wspomagania badań z zakresu szeroko rozumianej ekologii (np. symulacja rozkładów i kierunków przemian środków ochrony roślin w glebie, symulacji przemian różnych substancji zachodzących w atmosferze, w wodzie oraz w innych specyficznych środowiskach naturalnych i sztucznych), projektowania metod utylizacji produktów ubocznych i odpadów w przemyśle chemicznym i pokrewnych, symulacji przemian metabolicznych leków, wspomaganie badań w zakresie interakcji leków, wspomagania jakościowych oznaczeń analitycznych (np. symulacja bibliotek związków, które mogą być obecne w próbkach materii o znanej historii), prognozowania procesów starzenia materiałów organicznych, odkrywania i weryfikacji mechanizmów reakcji organicznych.

Dodatkowo, CSB jest wyposażony w pakiet programów użytkowych, umożliwiający gromadzenie informacji o reakcjach chemicznych (zakładanie i obsługa baz reakcji chemicznych).

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone