LaTeX Editor 0.52 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

LaTeX Editor 0.52

Program properties
Rozmiar 5.86 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.latexeditor.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 2094

Opis wydawcy

Program o nazwie LaTeX Editor (w skrócie LEd) to zaawansowany, wysoce wyspecjalizowany i darmowy (a właściwie donationware) edytor tekstu dla systemów Microsoft Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP/2003/Vista, pozwalający na edytowanie dokumentów w standardzie i formacie TeX/LaTex.

Głównym przeznaczeniem LEd-a jest przygotowanie dokumentów TeX/LaTeX, jednak w prosty sposób może zostać przystosowany i wykorzystany w celu edycji plików innych formatów, np. HTML lub kodów źródłowych programów w językach programowania (np. C++, Pascal).

Najważniejsze cechy Led to między innymi niewielkie wymagania sprzętowe a także możliwość uruchamiania na komputerach z Windows 95; jednocześnie zachowana w programie została pełna zgodność z najnowszymi systemami Microsoft, jak na przykład obsługa stylów Windows XP, rozbudowane i wygodne sprawdzanie pisowni, jednocześnie dla wielu języków i typów słowników

dostępne słowniki wyrazów bliskoznacznych, wbudowana przeglądarka DVI z inverse i forward search, zarządzanie projektami, grupowanie projektów, zawijanie linii i zwijanie fragmentów dokumentu, podświetlanie składni wielu typów plików, podpowiedzi do ponad 2200 poleceń LaTeX-a, uzupełnianie kodu a także proste w użyciu i rozbudowane szablony (m. in. pozwalające na łatwe projektowanie pracy doktorskiej w wersji polskiej i angielskiej).

Program ostatnio został zaktualizowany prawie trzy lata temu, w 2009 r., jednak pomimo tego pozostaje znakomitą i bardzo ciekawą ofertą dla każdego właściwie użytkownika potrzebującego lateksowego edytora tekstu, dzięki szerokiej funkcjonalności i wygodzie korzystania.

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone