Capriccio 1.1.4.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Capriccio 1.1.4.6

Program properties
Rozmiar 14.65 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.cdefgahc.com.pl/
Licencja GNU LGPL (GNU Lesser General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 288

Opis wydawcy

Oprogramowanie o nazwie Capriccio to darmowy program komputerowy, służący do edycji partytur muzycznych za pomocą intuicyjnego, łatwego w użyciu interfejsu i rozbudowanej biblioteki nut, z dodatkową możliwością automatycznego odgrywania stworzonych utworów za pomocą modułu konwertującego zapisane pliki do formatu MIDI.

Edytor nut o nazwie Capriccio został napisany w języku programowania Java, dzięki czemu można z niego korzystać zarówno w wersji instalowanej (co jest preferowane i zalecane przez twórców, jako najbardziej spójna i przewidywalna w funkcjonowaniu wersja), jak i wersji online - wprost z przeglądarki internetowej (instalacja nie jest konieczna!). Obydwie wersje oferują przy tym tą samą funkcjonalność i można je swobodnie wykorzystywać bez potrzeby drastycznego modyfikowania naszego komputera lub instalacji.

W obydwu wersjach program posiada i oferuje nam do dyspozycji takie funkcje jak wielogłosowość, zmiany metrum, zmiany tonacji, zmiany kluczy, przedtakty, duża paleta instrumentów, wpisywanie nut przy pomocy samej klawiatury komputerowej, lub z pomocą klawiatury MIDI i wiele, wiele innych. Zachowuje on przy tym swój niewielki rozmiar i dużą przystępność interfejsu, jak i wydajność działania.

Ponadto, program potrafi otwierać pliki muzyczne MusicXML, zapisuje zaś prace w takich formatach jak: *.pdf, *.MIDI, *.jpg, *.gif. Ze względu na niewielki rozmiar, acz potężna funkcjonalność, program szczerze polecamy jako znakomite wręcz idealne narzędzie dla osób potrzebujących niewielkiego, kompaktowego, acz całkiem wydajnego edytora nut.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone