LyX 2.03 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

LyX 2.03

Program properties
Rozmiar 6.25 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.lyx.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 60

Opis wydawcy

LyX jest edytorem do systemu składu tekstu LaTeX., pozwalającym na pełne wykorzystanie możliwości oferowanych przez system LaTeX i zastosowanie ich w praktyce do stworzenia znakomitego dokumenty. Wyglądem dokumentu zajmuje się w tle LaTeX, który faktycznie składa tekst w akapity i strony.

LyX zapisuje dokumenty w formacie tekstowym wzorowanym na XML-u (w sensie struktury, nie znaczników). Na czas kompilacji dokumentu LyX konwertuje dokument ze swojego formatu do formatu LaTeX-a. W zależności od wybranego sposobu konwersji dokumenty wynikowe są w formacie DVI, PostScript (konwertowany z DVI), PDF (bezpośrednio albo za pomocą ps2pdf lub dvipdfm) lub HTML (wymaga dodatkowego konwertera).

Do korzystania z programu nie jest wymagana znajomość LaTeX-a, chociaż ta wiedza pozwala na pełniejsze wykorzystanie programu. W treści dokumentu można korzystać z notacji LaTeX-a w specjalnym trybie.

W kwestii kompatybilności: LyX dostępny jest dla systemów operacyjnych: Linux, UNIX, Mac OS X, OS/2 (starsze wersje LyX-a) oraz MS Windows (natywnie od wersji 1.3.6, wcześniej wymagane było środowisko Cygwin). LyX rozpowszechniany jest na warunkach licencji GNU/GPL. Co najmniej od 2000 roku LyX dostępny jest w języku polskim i zawiera podstawową dokumentację w języku polskim. Sprawia to, iż LyX jest znakomitym narzędziem dla każdej osoby zajmującej się edycją tekstu, a w szczególności tych, które potrzebują wygodnego, darmowe narzędzia do edytowania dokumentów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone