MadEdit 0.2.9.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

MadEdit 0.2.9.1

Program properties
Rozmiar 1.07 MB
Wydawca
Strona internetowa http://madedit.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 3/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

MadEdit jest bardzo rozbudowanym, wielosystemowym edytorem tekstowym z wbudowaną obsługą kodowania znaków, wyrażeniami regularnymi używanymi w wyszukiwaniu, podświetlaniem składni, edytowaniem wielu plików oraz innymi funkcjami. Jest to także rozpowszechniany bezpłatnie, znakomity program.

Funkcje edytora to między innymi możliwość uruchomienia w Linuksie i na platformie Win32, edytowanie plików w trybie tekstowym, kolumnowym oraz heksadecymalnym, możliwość otwierania pików o wielkości do 32GB w trybie heksadecymalnym, a także możliwość zmiany kodowania plików w trakcie edytowania. Ponadto, edytor obsługuje wiele sposobów kodowania znaków np. Unicode ( UTF-8, UTF-16/32 zapisywane jako Big Endian oraz Little Endian), Big5, GBL oraz S-JIS itp. Obsługuje także Unicode CJK Ext-B

Integralnym narzędziem programu jest konwersja znaków. Jeśli użytkowników wprowadzi znak nie obsługiwany przez dane kodowanie zostanie on zamieniony na znak w kodowaniu U+XXXX. Przy wyszukiwaniu i zamianie można używać wyrażeń regularnych, a także otwierać w jednym uruchomionym oknie programu wielu plików naraz.

Inną istotną opcją jest podświetlanie składni dla wielu popularnych języków programowania np. awk, skrypty systemu MS-DOS, C/C++, diff/patch, HTML, Java, JavaScript, JSP, Pascal, PHP, Perl, Python, Ruby, skryptów powłoki UNIX-a, Asemblera x86.Edytor także umożliwia obejrzenie ASCII-Art na platformie Win32. Calość opakowana jest w niezwykle wygodny w użyciu i przyjazny interfejs.

3/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone