Phun 5.28 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Phun 5.28

Program properties
Rozmiar 1.56 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.algodoo.com/wiki/Home
Licencja Freeware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 90

Opis wydawcy

Phun to freeware'owy symulator zjawisk fizycznych wykorzystujący grafikę 2D, stworzony jako praca magisterska studenta Uniwersytetu w Umeå w Szwecji - Emila Ernerfeldta. Jego nazwa pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów physics i fun.

Phun pozwala tworzyć różne obiekty i obserwować ich zachowanie. Można również zmieniać ich właściwości, np. ciężar i sprężystość. Phun dostępny jest za darmo, ale nie na wolnej licencji. Program zdobył dużą popularność dzięki prostej obsłudze i sporym możliwościom.

Uzyskane rozwiązania są stabilne i poprawne pod względem numerycznym. Program pozwala na symulacje wielu zjawisk fizycznych. Możliwa jest symulacja: kolizji i kontaktu ciał, pracy mechanizmów napędzanych silnikiem, łańcuchów kinematyczny, drgań nieliniowych, przepływu cieczy w konwencji SPM, oddziaływania cieczy z ciałami stałymi FSI, wpływu grawitacji i siły tarcia, jak i wielu innych zjawisk. Program ten modeluje zjawiska w konwencji MBS, DEM i SPM co wpływa na jego uniwersalność.

24 marca wyszła nowa wersja Phun (5.24), a 14 stycznia ujrzał światło dzienne Algodoo, czyli rozszerzona wersja Phun. Algodoo nie jest aplikacją darmową, posiada natomiast moduł pozwalający na tworzenie wykresów oraz wiele innych funkcji.

Najnowsza wersja Phuna to 5.28, natomiast najnowsza wersja Algodoo to 2.0.0. Phun jest niewielkim, acz całkiem ciekawym i przyjemnym w obsłudze programem, pozwalającym użytkownikowi na bardzo ciekawe i interesujące rozwijanie swojej wiedzy z zakresu fizyki z wykorzystaniem silnika 2D.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone