FreeOTFE 5.21 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FreeOTFE 5.21

Program properties
Rozmiar 1.56 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.freeotfe.org/
Licencja Freeware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 78

Opis wydawcy

FreeOTFE jest oprogramowaniem Open Source (wolne oprogramowanie) dla systemów Microsoft Windows 2000/XP/2003/Vista/Windows 7, Pocket PC/Windows Mobile, pozwala ona na budowanie wirtualnych dysków, na których wszystkie zapisywane pliki są szyfrowane (do szyfrowania plików, katalogów oraz całych dysków).

FreeOTFE potrafi szyfrować całe dyski lub pojedyncze partycje, tak iż tylko po wprowadzeniu hasła możliwy jest odczyt bądź zmiana danych znajdujących się na szyfrowanej partycji. Po wprowadzeniu hasła, którym zabezpieczyliśmy naszą partycję, możliwa jest normalna praca na danym dysku, tak jakby był to każdy inny dysk dostępny w systemie. Pozwala tworzyć wirtualne woluminy, pod które możemy podmontować zaszyfrowany system plików zapisany w pojedynczym pliku znajdującym się na nieszyfrowanym dysku, pamięci flash z interfejsem USB, oraz na każdym innym napędzie widzianym w systemie.

Algorytmy używane przez program to AES, Blowfish, CAST5 / CAST6, DES / 3DES, MARS, RC6, Serpent, Twofish, i pozwala także na przetwarzanie hashy w standardach MD2, MD4, MD5, RIPEMD-128, RIPEMD-160, RIPEMD-224, RIPEMD-320, SHA-1, SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512, Tiger oraz WHIRLPOOL.

Program posiada przy tym bardzo wygodny w użyciu, intuicyjny interfejs i bardzo wysoką funkcjonalność. Warto go polecić wszystkim osobom, które szukają bardzo wydajnego, potężnego narzędzia kryptograficznego o zgrabnym, wygodnym interfejsie pozwalającym na pełne wykorzystanie możliwości drzemiących w programie.

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone