Stunnel 4.53 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Stunnel 4.53

Program properties
Rozmiar 0.85 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.stunnel.org/
Licencja Freeware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

Stunnel to program stworzony przez polskiego programistę Michała Trojnarę, służący do tunelowania ruchu TCP za pomocą protokołu SSL. Należy do rodziny aplikacji zwanych wrapperami. Kod źródłowy stunnela pozbawiony jest jakichkolwiek kryptograficznych funkcji, procedur itp itd.

 

 

Zamiast tego, proram wykorzystuje zewnętrzne biblioteki dostarczane przez pakiet OpenSSL. Jeśli jakiś algorytm szyfrowania zostanie usunięty z pakietu OpenSSL, stunnel nie będzie w stanie go używać.

Stunnel pozwala użytkownikowi między innymi na możliwość pracy w trybie serwera i klienta, wykorzystanie Pre-shared_key PSK i PKI, możliwość pracy w trybie standalone daemon oraz Inetd, możliwość instalacji na różnych systemach operacyjnych, współpraca z TCP wrapper, możliwość uruchomienia w środowisku Chroot chroot, stosunkowa łatwość konfiguracji (jeden główny plik konfiguracyjny), uruchamianie w przestrzeni użytkownika - nie wymaga praw administratora. Za programem przemawia także mała ingerencja w system: stunnel nie instaluje w systemie żadnych dodatkowych interfejsów sieciowych

Program dostępny jest na wiele platform, w tym niemal wszystkie systemy Unix, OpenVMS i Microsoft Windows. Posiada on przy tym bardzo wygodny i przyjemny w użyciu interfejs, a także niezwykle przydatne i ciekawe opcje, które w znacznym stopniu ułatwiają prace i diagnozowanie oraz komunikowanie się za pomocą bezpiecznych protokołów.

Program to znakomite narzędzie, jednak skierowane głownie do bardziej doświadczonych użytkowników komputerów osobistych.

 

 

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone