SharpDevelop 4.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

SharpDevelop 4.2

Program properties
Rozmiar 19.04 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.icsharpcode.net/
Licencja Freeware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 33

Opis wydawcy

SharpDevelop (#develop) jest darmowym i otwartym zintegrowanym środowiskiem developerskim (Integrated Developer Environment, IDE) dla platformy .NET, które obsługuje takie języki programowania jak: C#, Visual Basic .NET oraz Boo. Jest to przy tym wygodne narzędzie będące do tego całkowicie freeware'owe.

Jest to program przeważnie używany przez osoby preferujące nie używać produktu Microsoftu - Visual Studio .NET. Interfejs #develop jest wzorowany właśnie na jego komercyjnym odpowiedniku, przy jednoczesnym rozwinięciu go o wygodne i bardziej rozbudowane, a na pewno przyjaźniejsze użytkownikowi funkcje.. Może również otwierać i edytować projekty stworzone w Visual Studio .NET, tak więc zmiana środowiska programistycznego między SharpDevelop a Visual Studio nie powinna sprawiać kłopotów. SharpDevelop potrafi również przetłumaczyć cały projekt z VB.NET na C# i odwrotnie.

SharpDevelop, oprócz .NET 2.0, jest w stanie korzystać z innych kompilatorów: NET 1.0, NET 1.1 oraz kompilatora MONO. Istnieje również port na MONO/Gtk# - MonoDevelop, który działa m.in. na systemach operacyjnych Linux i Mac OS X. Sam program jest przy tym znakomitą implementacją idei wolnego oprogramowania, mieszającą komercyjną jakość działania ze znakomitą ergonomią, wygodą działania i oczywiście bezpłatnym udostępnieniem programu. Dlatego warto go polecić jako alternatywę dla Microsoftowych programów każdemu programiście, który tworzy w środowisku .NET.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone