JBuilder 1.67 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

JBuilder 1.67

Program properties
Rozmiar 22.46 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.embarcadero.com/products/jbuilder
Licencja Shareware
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 60

Opis wydawcy

JBuilder to zintegrowane środowisko programistyczne typu RAD dla języka Java firmy Borland. Samo narzędzie począwszy od wersji 2.0 jest napisane w języku Java i dzięki temu dostępne dla różnych systemów operacyjnych.

Co to jest RAD? RAD, Rapid Application Development szybkie tworzenie aplikacji. Jest to ideologia i technologia polegająca na udostępnieniu programiście dużych możliwości prototypowania oraz dużego zestawu gotowych komponentów (np. zapewniających dostęp do bazy danych). Umożliwia to uzyskanie pewnego efektu już w pierwszych krokach programistycznych, jednocześnie stanowi poważne zagrożenie dla projektów o większych rozmiarach ze względu na łatwość nieprzemyślanego modyfikowania.

Najnowsza wersja JBuilder 2008 jest niezwykle rozbudowana. Integruje w sobie narzędzia bazodanowe, przedstawianie powiązań między obiektami w formie diagramów (UML), narzędzie do automatycznego tworzenia dokumentacji (javadoc), kreatory kodu, automatyczne tworzenie kopii zapasowych i wiele innych.

Oprócz podstawowych komponentów swing, w JBuilder 2005 znajduje się wiele komponentów stworzonych przez firmę Borland między innymi bazodanowych oraz internetowych. Program posiada bardzo rozwinięty, wygodny w użytkowaniu interfejs i wiele dodatkowych opcji sprawiających, iż jest to znakomite narzędzie do wspomagania naszego działania na komputerze i panoramowanie w środowisku i języku Java.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone