KDevelop 4.2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

KDevelop 4.2.2

Program properties
Rozmiar 63.48 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.kdevelop.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 157

Opis wydawcy

KDevelop to specjalne zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) przeznaczone dla środowiska KDE, charakteryzujące się bardzo szeroką kompatybilnością i uniwersalnością, a także obsługa kilkunastu języków programowania od C i C++ po Ruby i SQL. Jest to także narzędzie całkowicie wolne i open source'owe.

KDevelop obsługuje C i C++, a także inne języki programowania takie jak Ada, Bash, Fortran, Java, Pascal, Perl, Python, PHP, Ruby i SQL. KDevelop używa wbudowanego edytora tekstu za pośrednictwem technologii komponentów KParts. Domyślnie jest to Kate (KDE Advanced Text Editor). Funkcje oferowane przez cały zestaw to między innymi zarządzanie projektami różnych typów włączając te bazujące na narzędziach Autotools, qmake, CMake oraz Ant, przeglądarka klas., obsługa kompilatorów z zestawu GNU Compiler Collection, obsługa debugera GNU Debugger, kreatory pomagające tworzyć szkielety programów i definicje klas, projektant GUI, automatyczne uzupełnianie kodu (C/C++), wbudowana obsługa Doxygen, obsługa systemów kontroli wersji: Subversion, CVS, ClearCase i Perforce, przeglądarka dokumentacji obsługująca wiele formatów oraz integracja z Valgrindem, narzędziem pozwalającym na m.in. wykrywanie wycieków pamięci i profilowanie programu.

Zestaw KDevelop jest zbudowany w oparciu o wtyczki. Pozwala to modyfikować niektóre moduły bez konieczności kompilowania całego programu. KDevelop jako jedyny IDE nie zawiera edytora tekstu, ponieważ używa go jako wtyczki. Używanie wtyczek zapewnia uniwersalność zarówno w językach programowania jak i używaniu bibliotek.

KDevelop obsługuje biblioteki środowisk graficznych takich jak KDE i GNOME, a także wiele innych m.in. Qt, GTK+, wxWidgets.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone