Kexi 2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Kexi 2.2

Program properties
Rozmiar 117.19 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.kexi-project.org/
Licencja GNU LGPL (GNU Lesser General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 89

Opis wydawcy

Kexi to open source'owy program do tworzenia relacyjnych baz danych w środowisku KDE, konkurent programów Microsoft Access, Oracle Forms i FileMaker. Program jest częścią pakietu KOffice działającego w systemach operacyjnych Linux i Unix. Działa także natywnie na platformie MS Windows. Wersja dla Mac OS X jest dostępna w ramach projektu Fink (wersje 1.x wymagają użycia graficznego systemu X11).

KOffice serii 2 zawiera program Kexi począwszy od wersji 2.2. W bieżącej wersji Kexi oferuje następujące funkcje: projektowanie formularzy, tabel i zapytań (te ostatnie także w widoku SQL), obsługa typów danych: liczbowych, tekstowych, data, czas, obiektowych (grafika, zdjęcia), kolumny odnośnika, widoczne w tabelach i formularzach jako listy rozwijane, wykonywanie zapytań do baz danych, w tym parametrycznych, wprowadzanie i sortowanie danych, drukowanie prostych raportów na podstawie tabel i zapytań oraz podgląd wydruku, importowanie i eksportowanie danych w formacie CSV (za pomocą pliku oraz za pośrednictwem schowka), obsługa grafiki (przechowywanie jej w bazie danych jako typ obiektowy), automatyczne dostosowywanie sposobu wyświetlania danych w formularzach i tabelach do typu danych, defragmentowanie plików baz danych i wiele innych,

W systemach operacyjnych Linux i Unix jest dostępna obsługa skryptów w językach programowania Python i Ruby. W trakcie rozwoju są funkcje zaawansowanych raportów. Planowana jest też obsługa makr (w stylu MS Access) oraz baz Firebird, Oracle oraz interfejsu ODBC. Program obsługuje bazy danych w formatachSQLite (baza plikowa, w wersji 2 oraz 3) - domyślny, wbudowany format przechowywania baz danych w pojedynczym pliku, MySQL oraz PostgreSQL .


5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone