Luminance HDR 2.2.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Luminance HDR 2.2.1

Program properties
Rozmiar 15.23 MB
Wydawca
Strona internetowa http://qtpfsgui.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 31.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 87

Opis wydawcy

Program o nazwie Luminance HDR jest open source'ową aplikacją opartą na graficznym interfejsie użytkownika, której celem jest umożliwienie użytkownikowi wykorzystania rozbudowanego systemu edytowania fotografii w standardzie HDR (High Dynamic Range). Jest to przy tym aplikacja całkowicie bezpłatna i znakomicie rozbudowana.

Za pomocą Luminance HDR możemy swobodnie edytować fotografie w standardzie HDR, obsługiwane w formacie OpenEXR (rozszerzenie: exr), Radiance RGBE (rozszerzenie: hdr), formaty Tiff : 16bitowe, 32bitowe (float) i LogLuv (rozszerzenie: tiff), formaty Raw oraz PFS natywny (rozszerzenie: pfs). Z kolei obsługiwane przez program formaty LDR toJPEG, PNG, PPM, PBM oraz TIFF (8 bit). Za pomocą programu możemy między innymi stworzyć kompletny plik HDR na podstawie zestawu obrazów stworzonych lub zebranych przez użytkownika (program wykorzystuje obrazy w formatach JPEG, TIFF 8bit oraz 16bit, a także RAW), a pokazujących tą samą scenę, lecz z różnymi poziomami ekspozycji, a także zapisywać i ładowac obrazy HDR, no i oczywiście je edytować w zakresie takim jak obracanie, zmiana rozmiaru, przycinanie, mapowanie tonów, kopiowanie danych exif między plikami, a wszystko z wykorzystanie międzynarodowego, wygodnego interfejsu.

Program jest bardzo uniwersalny i dostępny na systemy operacyjne Linux, Windows i Mac OS X. Program można także samemu skompilować w oparciu o źródła udostępnione na serwisie Sourceforge.net. Program jest bardzo ciekawym, otwartym oprogramowaniem HDR.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone